12.7 C
Šilutė
Sekmadienis, 19 rugsėjo, 2021

Slidinėsite? Nepamirškite karnavalo kaukės

Ar jau skaitėte?

Slidinėjant Italijoje galima atšvęsti ir Užgavėnias.

Nors nekantriausi slidinėjimo aistruoliai į Italijos Alpes vyksta žiemos pradžioje, populiariausias ir slidinėti maloniausias sezonas (angl. high season) prasideda būtent dabar – antroje vasario pusėje. Mat, žiemai besibaigiant ar jau pavasarėjant slidinėjimo sąlygos tampa žymiai malonesnės pagal ne vieną itin svarbų kriterijų, o kur dar galimybė apsilankyti garsiajame Venecijos karnavale, kuris vyksta bemaž visą vasarį? Juk kai kurie bent kartą gyvenime įsisukti į kaukėtųjų, kostiumuotųjų sūkurį vyksta tyčia, o štai slidinėjantieji Italijoje tokią pramogą gali sau pasidaryti laisvos nuo slidinėjimo dienos metu.

Slidinėjimui reikia ne tik sniego

Esminė slidinėjimo sąlygų pagerėjimo priežastis vasario, kovo mėnesiais – sugrįžtanti šiluma. „Palyginus su sausiu, kuomet oro temperatūra gali siekti ir iki minus 20, vasarį, kovą kalnuose būna keli laipsniai šalčio, todėl tenka mažiau saugoti veidą ir rankas, maloniau pietauti lauko kavinėse – įsitaisius prieš saulutę, o jei nėra vėjo, ar nuo jo bent kiek atitvertose vietose saulėtą dieną galima net degintis, tad nenustebkite išvydę iki pusės apsinuoginusių vyriškių ar moterų su bikiniais“, – pasakojo Roberta Vološinaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ mokymų centro vadovė.

Ji pastebėjo, jog, lyginant su sausiu, vasarį, kovą saulėtų dienų būna daugiau, mažiau dangų su žeme maišančių pūgų, tad kalnai atsiveria visu savo grožiu ir būtent taip, kaip esame įpratę juos matyti įspūdingiausiose nuotraukose – išdidžios baltos viršūnės žydrame fone.

Beje, pasak R. Vološinaitės, nerimauti, kad slidinėjimo trasose nebus sniego, neverta: „Žinoma, pavasarėjant patartina rinktis kurortus, kurių slidinėjimo trasos įsikūrusios aukščiau kalnuose. Natūralu, jog kai slėniuose prasideda atšilimas, palengva jis ima kopti ir į kalnus. Vis dėlto kalnuose minusas laikosi iki kovo pabaigos, o kai kurie slidinėjimo kurortai užsidaro tik balandį. Be to, daugelis kurortų jau turi trasas sniegu papildančias dirbtinio sniego patrankas, tad baimintis čiuožti žole tikrai neverta.“

O štai grožio nuvažiavus iš lietuviškos žiemos į Itališką pavasarį galima išvysti išties daug: slėniuose žydi migdolmedžiai, magnolijos apsipila milžiniškais žiedais, skleidžiasi narcizai. Ūkininkai į kalnus skuba išginti šilumos ir tikros žolės išsiilgusias karves, tad kai kur kildami į kalnus keltuvais papėdėse pamatysite ir kraštui būdingus stambiuosius raguočius. Nes kalnuose – žiema ir sniego pilnos trasos, o slėniuose jau karaliauja plius 20 ir pavasaris.

Šilumos gaudyti – į Italiją

Apsisprendusieji ar dar planuojantys slidinėti Italijoje skraidinami tiesiai į Veronos oro uostą, o iš jo pervežami į pasirinktą slidinėjimo kurortą. Veronos oro uostas – logistiškai itin patogioje vietoje, iš jo patogiai pasiekiami daugelis populiariausių slidinėjimo kurortų ar aplankyti vertų Italijos miestų.

„Bene labiausiai slidinėtojų iš viso pasaulio, taip pat ir Lietuvos, Italijoje pamėgtas Val di Fasos regionas. Pastarasis yra laikomas vienu geriausiu pagal aptarnavimo kokybės ir techninį paslaugų lygį, o pagal trasų sudėtingumą idealiai tinka ir pažengusiems, ir naujokams“, – kalbėjo R. Vološinaitė.

Nors visuose penkiuose Val di Fasos slidinėjimo regionui priklausančiuose kurortuose – Kanazėjuje, Kampitelėje, Alboje, Vigo di Fasoje ir Pocoje – veikia moderniausi keltuvai, o trasos itin kokybiškos ir gerai prižiūrimos, kiekvienas miestelis yra savaip unikalus.

„Pavyzdžiui, Vigo di Fasa kurortą pravartu rinktis tiems, kas vertina išskirtinę architektūrą. Tuo tarpu Kampitelas itin tiks besiruošiantiesiems slidinėti orams jau kaip reikiant įšilus – jame įrengtos dirbtinio sniego sistemos užtikrins, kad ir žemesniame aukštyje esančiose trasose būtų pakankamai sniego. Na, o visų penkių kurortų savitumą kur kas lengviau patirti įsigijus visų jų trasas apjungiantį slidinėjimo pasą“, – pasakojo „Tez Tour“ atstovė.

Iš kalnų į karnavalo sūkurį – vos per valandą

„Įprasta, kad slidinėjantieji paprastai pasidaro 1–2 nuo kalnų laisvas dienas. Priklausomai nuo to, kur apsistojama, dažniausiai stengiamasi labiau pasižvalgyti po apylinkes ar net šalia esančius didesnius miestus. O štai vykstantieji į Italijos Alpes vasarį šalia slidinėjimo turi išskirtinę galimybę apsilankyti ir garsiojoje Venecijos kaukių šventėje“, – sakė „Tez Tour“ atstovė.

Skrendant į Veronos oro uostą itin patogu ir tai, kad Venecija nuo jo yra nutolusi vos 120 km. Greituoju traukiniu iš Veronos nuvykti į visą mėnesį šurmuliuojantį Venecijos karnavalą tereikia kiek daugiau nei valandos.

Pabuvojusieji Venecijoje vasarį sako, kad tikroji miesto dvasia atsiskleidžia būtent tada, kuomet ir vyksta vienas seniausių planetos karnavalų. Vien tam, kad patirtų dar Viduramžių laikus menančią šventę, Venecijos karnavalą kasmet aplanko per 30 tūkstančių smalsuolių iš viso pasaulio.

Kaukių pokylis Venecijoje kildinamas iš derliaus nuėmimo šventės, kuri būdavo rengiama dievo Saturno garbei. Tik per šias linksmybes vargšams būdavo suteikiama teisė sėstis prie bendro stalo šalia šeimininkų. O kad socialiniai skirtumai negadintų linksmybių, visi savo veidus prisidengdavo kaukėmis.

Pagrindinis karnavalo atributas – margaspalvė kaukė (puikiai tinkantis ir lauktuvėms iš Italijos, o ypač – Venecijos) – išliko iki šių dienų, tačiau iš ponų dvarų karnavalas persikėlė į judrias Venecijos gatves ir kanalus. Tad šiandienos karnavalo metu miestą užplūsta puošniais kostiumais vilkinčių persirengėlių minios, aikštėse vyksta daugybė įvairiausių renginių, paradų ir koncertų.

„Karnavalas įsuks vos tik atvykus į Veneciją – nenustebkite gondoloje išvydę tarsi iš pasakų mojančius klounus, arlekinus ar kitas stebuklines būtybes. Tiesiog ir patys pabandykite ištrūkti iš kasdienybės rėmų ir bent vieną dieną pabūkite tuo, ko trokšta širdis“, – šypsojosi „Tez Tour“ atstovė.

Žiemą išvarysite ir iš Italijos

Beje, pajusti kaukių šventės dvasią galima ir kalnuose. Pavyzdžiui, populiariame slidinėjimo Val di Fasos regiono slėnyje vasario 27 dieną vyks tradicinis vietos gyventojų ladinų karnavalas.

Mažai kam girdėta Val di Fasoje gyvenančių ladinų tauta sudaro apie 4 procentus visų nuolatinių regiono gyventojų. Jie turi savo kalbą, radiją, televiziją, o Vigo di Fasos kurorte galima aplankyti ir įsikūrusį šios tautos tradicijas perteikiantį muziejų. O štai ladinų rengiamas karnavalas itin artimas ir mūsų lietuviškai Užgavėnių šventei.

Kaip ir per Užgavėnes, linksmintis į gatves išeina spalvingi persirengėliai, tačiau, priešingai nei pas mus, ladinų karnavalo metu labiau būdinga puoštis vyrams nei moterims. Karnavale dalyvaujančių vyrų kostiumai išsiskiria kūgio formos raudonomis, gėlėmis išpuoštomis kepurėmis, jie segi daugybę auskarų ir karolių, o po kaklu kabo – didžiulis varpas. Tuo tarpu šventės šurmulys ne ką mažiau triukšmingas nei mūsų šalyje per žiemos palydas.

 

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...

Žlugo vaisių prekeivio schema – 16 kratų ir apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Šiaulių apygardos prokuratūrai, ikiteisminiame tyrime dėl vaisiais ir kitokiais produktais prekiaujančios bendrovės galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie gautas pajamas pateikimo...

5 maisto produktai, gerinantys kraujotaką (+ receptai)

Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena kiekvienais metais primena ne tik apie kilnią misiją, bet ir priverčia pagalvoti apie savo pačių sveikatą. Visi rečiau ar dažniau atliekame įvairius kraujo tyrimus ir sužinoję, kad...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai pasireiškia sulaukus vidutinio amžiaus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas...

5 savybės, dėl kurių pistacijos pelnytai vadinamos idealiu užkandžiu

Pistacijos – vieni seniausių riešutų pasaulyje, tūkstančius metų auginami Viduriniuose Rytuose. Šis užkandis dėmesio nusipelnė ne tik dėl egzotiško skonio, bet ir dėl daugybės naudingų savybių sveikatai. Štai dėl kokių priežasčių mitybos specialistai pistacijas...

Ką daryti šiuo metu grįžus ar atvykus iš užsienio dėl saviizoliacijos?

Švelninant karantino sąlygas, sparčiai daugėja užklausų, ką daryti grįžus ar atvykus iš užsienio. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad visi asmenys, grįžę ar atvykę iš bet kurios užsienio valstybės į Lietuvą,...

Kiemuose siaučia vagys: taikosi ir į kepsnines, lauko baldus

Atšilus orams dažnas ima aktyviau darbuotis lauke ir praleidžia daugiau laiko gryname ore. Savo ruožtu vagys šiltąjį sezoną turi daugiau progų atvirai apžiūrėti ir įvertinti gyventojų turtą, naujus pirkinius. Pastaruoju metu vis dažniau nusikaltėlių...

14 Lietuvos organizacijų ragina riboti palmių aliejaus naudojimą

Lietuvos aplinkosaugos, pramonės, žemės ūkio organizacijos išplatino bendrą deklaraciją, kuria išreiškia palaikymą Seime svarstomam įstatymui apriboti palmių aliejaus naudojimą biodegaluose. Deklaracijai palaikymą išreiškė 14 Lietuvos organizacijų, kurios kartu vienija daugiau nei 1000 narių – nevyriausybinius...

Geros emocijos sugrįžta: spektakliai vasarą vyks DOMINO teatre be stogo

Po daugiau nei tris mėnesius trukusio draudimo organizuoti renginius DOMINO teatras šiandien džiaugiasi – jau nuo liepos mėnesio pradės rodyti spektaklius. Tiesa, išliekant renginių apribojimams uždarose erdvėse populiariausias komedijas kokybiško laisvalaikio teatras kvies pamatyti...

Prikelkite savo seną telefoną antram gyvenimui

Įsigijus naują telefoną visuomet kyla klausimas ką daryti su senuoju – parduoti, atiduoti ar pasilikti. Technologijų ekspertai siūlo neskubėti išmesti seno, bet dar veikiančio telefono ir jį panaudoti šiek tiek pakeitus jo paskirtį. Jūsų dėmesiui...

4 sėklos, kuriomis būtina praturtinti kasdienį racioną

Karantino mėnesiai primena apie save ne tik pakitusiomis kūno linijomis ir sunkumo jausmu, bet ir energijos stoka. Siekiantiems gerai jaustis, dietistė Vaida Kurpienė pataria atkreipti dėmesį į mineralinių medžiagų gausias sėklas ir kasdienį racioną...

Dronai Lietuvos policijoje: atidesnis žvilgsnis į įvykių vietas

Lietuvos policijos mokykla prisideda prie inovacijų policijoje diegimo. Kartu su Lietuvos teismo ekspertizių centro atstovais Kęstučiu Graželiu ir Henriku Vaitiekūnu, kurie yra ir mokymų instruktoriai, mokykloje vykstančiuose mokymuose pareigūnai mokomi pilotuoti bepiločius orlaivius, naudoti...

„Sodra“ atnaujina pensijas – daliai gavėjų jos didės

Kone kas aštuntas senatvės pensijos amžiaus sulaukęs gyventojas vis dar dirba ir daugelis jų jau šį ar kitą mėnesį sulauks atnaujintų – didesnių pensijų. Taip pat atnaujinamos ir dirbusiųjų neįgaliųjų netekto darbingumo (neįgalumo) pensijos. Iš...

Vasaros košmaras – geliantys vabzdžiai: vaistininkas pataria, kas padėtų apsisaugoti

Artėjant karantino pabaigai, laisvalaikį gryname ore ir nuotaiką gali sugadinti ne tik prastas oras, bet ir aplinkui zyziantys vabzdžiai: uodai, mašalai, vapsvos, akliai ir daugybė kitų. Vieni iš jų kėsinasi įgelti, nes yra alkani,...

Laura Mazalienė: „Karantinas išmokė ne tik būti, bet ir dirbti su vaikais“

Verslininkė, žurnalistė Laura Mazalienė su vyru Šarūnu karantino metu išgyveno tikrą emocijų karuselę: pečius užgriuvo nežinia dėl restorano „Vaflių namai“ ateities, ant plauko pakibo organizuojamos vestuvės, o namuose dėmesio laukė trys mažamečiai vaikai. Nors...

Įtampa pečių juostoje – vienas dažniausių nusiskundimų (video pamoka)

Masažai, SPA, įvairios kūno puoselėjimo procedūros vis labiau populiarėja,“ – teigia masažuotojas, kineziterapeutas ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytojas MARIUS JURGELAITIS. Daugiau kaip 10 metų praktine masažo veikla užsiimantis specialistas džiaugiasi, jog...

Vakar dienos audros ir liūties padarinių nuostoliai sieks 100 tūkstančių eurų

Didžiausia draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ registruoja klientų patirtas žalas dėl vakar dienos audringų ir lietingų orų didžiojoje Lietuvos dalyje. „Lietuvos draudimas“ prognozuoja, kad šios audros žaloms atlyginti prireiks 100 tūkstančių eurų draudimo išmokų, o...

Kai atrodys išmanieji miestai kai virš galvų skraidys dronai, o eismo spūstys bus retenybė

Kalbėdami apie 5G ryšį dažnai įsivaizduojame bokštus, antenas ir žaibiškai greitą internetą, leidžiantį sklandžiai atlikti vaizdo skambučius, be sutrikimų dirbti per atstumą ar per kelias sekundes atsisiųsti filmą. Tačiau retai susimąstome, kad penktos kartos...

Gyventojai grįžta į senas vėžes: pradeda sau leisti daugiau

Prasidėjusi vasara ir sumažėjusi baimė dėl keletą mėnesių šalį temdžiusios COVID-19 bangos paskatino gyventojus tęsti dar iki paskelbiant karantiną užsibrėžtus planus. Daugelis mano, kad šiuo metu yra puikus laikas pradėti verslą, įsigyti automobilį ar...

Imunitetas – kodėl turime juo rūpintis?

„Organizmą nuo įvairių infekcijų, tarp jų ir visiškai naujos COVID-19, apsaugo ne tik asmens apsaugos priemonės ir veiklos ribojimai, bet ir mūsų imunitetas. Ar mes susirgsime ir jeigu taip, tai kaip stipriai sirgsime, priklauso...
spot_img