Kur laikyti pinigus: namuose ar banke?

0
161
seifai

seifaiGriūnant šalies bankams, vis daugiau žmonių ima abejoti šios sistemos patikimumu. 2011 metų pabaigoje buvo paskelbtas banko „Snoro“ bankrotas. Visai neseniai pasitraukė ir Ūkio bankas. Gyventojai  ėmė abejoti: ar šiose įstaigose laikyti pinigus yra saugu? Gal geriau įsigyti patikimą seifą ir pinigus laikyti namuose?

Jei nusprendėte pinigus laikyti šalia savęs, privalote pasirūpinti patikima jų apsauga. Nepamirškite, kad čia laikomų pinigų galima netekti kur kas greičiau nei saugomų banke, todėl vienas geriausių sprendimų – kokybiškas ir patikimas seifas. Pastarasis turi būti pagamintas iš tvirto metalo ir turėti sunkiai nuspėjamą atrakinimo sistemą. Specialistai pataria seifą laikyti slaptoje vietoje, pvz., grindyse arba sienoje. Tokie seifai yra nepastebimi. Jei pinigus laikysite stalčiuje ar vokelyje po lova, greičiausiai nelaimės neišvengsite. Reikėtų atsisakyti ir lengvų seifų, dažniausiai pastatomų spintoje – mažai sveriantį gaminį vagys gali paprasčiausiai išsinešti.

Kitas pavojus, slypintis namuose – gaisro tikimybė. Kasmet šalyje kyla keli tūkstančiai gaisrų, kurių metu sunaikinami gyvenamieji pastatai, o drauge su jais ir baldai, buitinė technika bei saugomas turtas. Daugelis žmonių yra klaidingai įsitikinę, kad gaisras juos aplenks, deja, statistika sako ką kitą. Siekdami išvengti galimų nelaimių, privalote pagalvoti apie savo santaupų apsaugą. Puikus pasirinkimas – ugniai atsparus seifas. Paprastai tokie gaminiai turi ir itin patikimą apsaugos sistemą nuo vagių. Šiandien galima įsigyti pačių įvairiausių išmatavimų ir skirtingo dizaino seifų, kurie apsaugos jūsų pinigus, dokumentus ir kitą turtą tiek nuo vagysčių, tiek nuo nelaimingų atsitikimų ar stichinių nelaimių.

Šiuo metu vienas populiariausių vagystės būdų – pinigų viliojimas apgaulės metu. Specialistai pataria niekuomet viešumoje nekalbėti apie tai, kiek pinigų turite, nesvarbu, ar juos laikote banke, ar namuose. Šio tipo sukčiai į jūsų namus nesibraus – jie mandagiai pasibels į jūsų namų duris ar paskambins telefonu ir apsimetę kitais asmenimis, paprastai – valstybės tarnautojais, pvz., policijos pareigūnais ar gydytojais, paprašys jūsų sumokėti tam tikrą sumą pinigų, skirtą jūsų pačių ar jūsų artimųjų apsaugai bei gydymui. Beje, tokiems sukčiams visai nesvarbu, kur pinigus laikote – banko sąskaitoje ar storame seife, jie paims tiek noriai atiduodamus pinigus, tiek, gavę prisijungimo duomenis, ištuštins jūsų banko sąskaitas. Vienintelis būdas, padėsiantys jums apsisaugoti šioje situacijoje – blaivus protas ir gebėjimas objektyviai įvertinti situaciją.

Apsispręsti, kur laikyti pinigus – kiekvieno žmogaus individualus pasirinkimas. Svarbiausia rūpintis patikima jų apsauga. Jei nusprendėte santaupas nešti į banką, pasidomėkite jo galimybėmis, pasitarkite su specialistais, pasikalbėkite su banko darbuotojais ir pasirašykite dokumentus, kuriuose bus apibrėžtas jūsų pinigų likimas bankroto atveju. Jei pinigus laikysite namuose, tuomet pagalvokite apie patikimą, žinomų gamintojų seifą, kuris atitiks visus jūsų poreikius ir užtikrins maksimalią pinigų apsaugą.