Išankstiniai Seimo rinkimų rezultatai palankūs Darbo partijai

0
202

Darbo partija kol kas išlaiko lyderio poziciją preliminariame Seimo rinkimų rezultatų sąraše, tačiau atotrūkis tarp jos ir Socialdemokratų partijos sparčiai mažėja.

Vyriausiąją rinkimų komisiją pasiekus rezultatams iš 1717 rinkimų apylinkių (viso yra 2017), darbiečiai yra surinkę 21,34 proc. rinkėjų balsų. Socialdemokratų – 19,08 proc.

Tretieji sąraše – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, sulaukę 13,83 proc. balsavusių rinkėjų palaikymo.

Partija Tvarka ir teisingumas surinko 7,88 proc. rinkėjų balsų.

„Drąsos kelias“ – 7,62 proc.

Liberalų sąjūdį palaikė 7,48 proc. rėmėjų.

Lietuvos lenkų rinkimų akciją – 5,58 proc.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 4,41 proc. smuktelėjo žemiau 5 proc. ribos, už kurios nebegalima tikėtis dalyvauti Seimo mandatų dalybose.

Kitos partijos pagal šiuos preliminarius Seimo rinkimų rezultatus mandatų dalybose nedalyvautų, nes nesurinktų Seimo rinkimų įstatymu reikalaujamų 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.

Vienmandatėse apylinkėse laimėjo trys kandidatai, kitiems – pakartotinis balsavimas

Preliminariais duomenimis, vienmandatėse apygardose, A. Butkevičius, V. Baltraitienė ir L. Talmontas išrinkti naujos kadencijos Seimo nariais jau pirmajame rinkimų ture.

Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius Vilkaviškio apygardoje nugalėjo surinkęs 69,24 proc. rinkėjų balsų.

Darbo partijos atstovė Virginija Baltraitienė laimėjo Kėdainių apygardoje. Ją palaikė 55,16 proc. rinkėjų.

Lenkų rinkimų akcijos atstovas Leonardas Talmontas Vilniaus-Šalčininkų apygardoje surinko 61,21 proc. rinkėjų balsų.

Kaip numato Seimo rinkimų įstatymas, vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktu laikomas kandidatas, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų ir tas kandidatas gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.

Jeigu rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip penktadalį visų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.

Jeigu rinkimuose dalyvavo daugiau kaip du kandidatai ir Seimo narys nebuvo išrinktas, po dviejų savaičių rengiamas pakartotinis balsavimas. Jame dalyvaus du kandidatai, gavę daugiausia balsų.

Išankstiniais duomenimis, gyventojai nepritaria naujos atominės elektrinės statybai

Išankstiniais duomenimis, sekmadienį vykusiame referendume šalies gyventojai pareiškė nepritarią naujos atominės elektrinės statybai. Tai rodo 1767 iš 2017 apylinkių duomenys. Tik trečdalis rinkėjų (33,96 proc.) norėtų, jog būtų statoma nauja atominė elektrinė.

 

Silutes.info