Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Sulaukėte antstolių? Keli patarimai, ką turėtumėte daryti

antstoliaiTurbūt daugelis mūsų yra girdėję daug (ir dažniausiai nemalonių) atsiliepimų apie antstolius. 2003 metais pradėjo veikti privačios antstolių kontoros, o patys antstoliai ėmė teikti daug daugiau paslaugų. Antstolių veikla tapo itin populiari ir jų paslaugų prašo vis daugiau žmonių, tačiau ne visi yra patenkinti – vieni piktinasi, kad ne visos skolos yra išieškomos, kiti teigia, kad antstoliai leidžia sau savivaliauti. Prisiklausius tokių kalbų, mes nebežinome, kaip turėtume elgtis, jei antstoliai, mums pamiršus susimokėti baudą už važiavimą be bilieto, ne vietoj pastatytą transporto priemonę ar pan., apsilankys mūsų namuose.

Atminkite, kad antstoliai nepradeda veiklos savo nuožiūra, tad, jei į jus kreipėsi antstolis, turėtumėte išsiaiškinti, kas pateikė vykdomąjį raštą. Jei jus kaltinamas už laikų nesumėtą baudą, pamėginkite prisiminti, ar tikrai tos baudos nesumokėjote. Visuomet yra tikimybė, kad kur nors įsivėlė klaida, o antstoliai yra pasiųsti išieškoti neegzistuojančios baudos. Jei vis dėlto jūs tikrai laiku nesumokėjote baudos, turėtumėte pasistengti tai greitai padaryti. Atminkite, kad bylai atsidūrus pas antstolius, reikia ne tik sumokėti baudą, bet ir su šios baudos išieškojimu susijusias išlaidas, todėl, kuo ilgiau negrąžinsite skolos, tuo daugiau turėsite sumokėti vėliau. Jei sumokėsite skolą per nustatytą terminą (turėtumėte gauti raginimą arba siūlymą sumokėti baudą geranoriškai), antstolio vykdymo išlaidos bus mažinamos.

Pravartu žinoti, kad įsiskolinęs asmuo turi teisę gauti visą su išieškojimu susijusią informaciją. Informacijos žinojimas gali būti jums labai naudingas – susipažinus su vykdymo eigoje priimtais sprendimais galima juos apskųsti (tačiau atminkite, kad jei praleidžiami numatyti terminai, toks apskundimas yra beprasmis). Daugelis asmenų bijo pasirašyti antstolių pristatytus dokumentus, nes mano, kad taip tik įsipainios į didesnes skolas. Tai nėra geras požiūris. Atsisakymas priimti iš antstolių dokumentus tik pablogina jūsų situaciją – antstoliai pažymi, kad skolininkas atsisakė patvirtinti dokumento gavimą. Gavę dokumentus iš antstolių, turėtumėte juos noriai priimti ir perskaityti (kitaip nežinosite, su kuo jus sutinkate (ar nesutinkate) ir kaip vyksta byla). Be to, skolininkai, kurie domisi bylos nagrinėjimu, žino ir bylos vykdymo išlaidas. Civilinio proceso kodeksas numato, kad skolininkas turi teisę pats (ar per savo atstovus) dalyvauti atliekant vykdymo veiksmus, gauti pažymas apie vykdymo eigą ar tuos veiksmus užginčyti. Atminkite, kad antstoliai siekia su jumis bendradarbiauti ir rasti palankiausią sprendimą ne tik ieškovui, bet ir jums, todėl galite tartis dėl išieškomų sumų sumokėjimo dalimis arba jų atidėjimo.

Dažnai teigiama, kad antstoliai piktnaudžiauja savo įgaliojimais. Tačiau tai nėra tiesa. Jei tikrai manote, kad antstoliai atims iš jūsų paskutinį duonos kąsnį, atminkite, kad antstoliai turi laikytis tam tiktų reglamentuotų taisyklių: antstoliai negali areštuoti asmens paskutinio turto ir nepalikti jokio kito pragyvenimo šaltinio, be to, jei išieškoma suma neviršija 7 000 litų, išieškoti iš būsto, kuriame gyvena skolininkas, negalima. Atminkite, kad vykdant išieškojimą, iš darbo užmokesčio gali būti išskaitoma tik 20–50 % atlyginimo sumos.

Taigi, jei prie jūsų durų slenksčio pasirodė antstoliai, nepanikuokite ir prisiminkite, kad ir skolininkas turi jį ginančias teises. Jei nepritariate antstolių sprendimui, visuomet galite kreiptis į apylinkės teismą, kurio veiklos teritorijoje veikia antstolis, ir drąsiai apskųsti jo veiksmus – tokie skundai nėra apmokestinami.

(Visited 461 times, 1 visits today)
123456