Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Spaideris antrus metus iš eilės tapo geriausiu Pagėgių rinktinės šunim

Sieną su Rusija saugančioje Pagėgių rinktinėje vykusiose tarnybinių šunų meistriškumo varžybose antrus metus iš eilės nugalėjo belgų aviganis Spaideris. Jo šeimininkas kinologas Mindaugas Putramentas tarnauja Viešvilės užkardoje.

Ketvirtadienį baigėsi dvi dienas trukusios VSAT Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų meistriškumo varžybos.

Jose dalyvavo Pagėgių rinktinės Vileikių,  Bardinų, Viešvilės, Rociškių,  Specialiosios paskirties užkardų bei kaimyninių Pakrančių apsaugos ir Lazdijų rinktinių kinologai su savo augintiniais. Visi keturkojai varžybų dalyviai – vokiečių ir belgų aviganiai.

Tarnybiniai šunys dalyvavo pėdsekystės, žmogaus paieškos, daiktų paieškos vietovėje ir bendrojo paklusnumo rungtyse. Pagėgių, Pakrančių apsaugos ir Lazdijų rinktinių kinologai varžėsi ir specialaus kurso (pėdsekystės, žmogaus paieškos, daiktų paieškos vietovėje) individualioje įskaitoje.  Varžyboms rungčių trasos buvo  paruoštos Viešvilės užkardos saugomo ruožo miškuose.

Dvi dienas dėl nugalėtojų vardo intensyvi kova vyko tarp Viešvilės užkardoje dirbančio  kinologo M.  Putramento su Spaideriu ir Vileikių užkardoje tarnaujančio  kinologo  Artūro Kochtovo su vokiečių aviganiu Armo.

Po įtemptos kovos paaiškėjo, jog pirmą vietą  bendroje varžybų įskaitoje  iškovojo  M.  Putramentas ir Spaideris, antrą – A. Kochtovas ir Armo. Trečia vieta atiteko  Mindaugui Karkleliui  su Rubliu, jie tarnauja Bardinų užkardoje.

Šie geriausi kinologai  su tarnybiniais šunimis iškovojo teisę atstovauti Pagėgių rinktinei vyksiančiame VSAT tarnybinių šunų čempionate.

Varžybų nugalėtojų iškilmingas apdovanojimas vyko ketvirtadienį Viešvilės užkardoje.

Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis, VSAT kinologinės veiklos vadovas Sienos  kontrolės organizavimo valdybos Sienos stebėjimo skyriaus vyriausiasis specialistas Žydrūnas Karčiauskas ir šių varžybų vadovas Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas Štabo viršininkas Vytautas Dabulskis džiaugėsi sklandžiai vykusiu ir  kinologinę veiklą Pagėgių rinktinėje stiprinančiu renginiu.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir diplomais, o visi dalyviai – rėmėjos UAB „Žalioji banga“  įsteigtais  prizais.

Kinologijos vystymas yra viena iš prioritetinių VSAT veiklos krypčių. Pagėgių pasieniečių veikloje tarnybinių šunų, kurių šiuo metu rinktinėje tarnauja 18, panaudojimas yra labai efektyvus išaiškinant sienos pažeidėjus, nelegalius imigrantus, persekiojant kontrabandininkus, ieškant narkotinių medžiagų ir sprogmenų.

Šilutės.info

(Visited 153 times, 1 visits today)
123456