Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Populiarinant profesinį mokymą – specialistų konsultacijos

Šiandien darbdaviai tvirtina, kad Lietuvos darbo rinkoje trūksta beveik visų sričių amatą turinčių ir praktines žinias pritaikyti galinčių kvalifikuotų darbuotojų. Siekiant populiarinti profesinį rengimą, 10-tyje Lietuvos miestų jaunimui ir plačiajai visuomenei pristatomos profesinio mokymo galimybės.

Pristatė savo patirtį

Jurbarke vykusiame renginyje „Profesinis mokymas – tavo ateities karjera“ Tauragės profesinio rengimo centro bei Kauno taikomosios dailės mokyklos atstovai pristatė įdomiausias profesijas, kurias galima įgyti jų atstovaujamose mokyklose. Renginio dalyviai taip pat galėjo apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Infomobilyje ir susipažinti su juos dominančiomis profesijomis. Apie mokyklose mokiniams švietimo ir verslo įmonių bendradarbiavimo srityje perteikiamas inovacijas kalbėjo VšĮ „Inovacijų tinklas“ atstovas. Savo patirtį dabartinėje darbo rinkoje pristatė statybos paslaugų įmonės „Inti“, bendrovės „Baltec CNC Technologies“ atstovai.

Daugiau nuotraukų iš renginio čia: https://www.facebook.com/pg/jurbarko.info/photos/?tab=album&album_id=1113730148786118

Svarstantiems, kokį profesinį kelią pasirinkti ar norintiems atnaujinti profesijos žinias, buvo pristatytos profesinį išsilavinimą įgijusių žmonių darbo užmokesčio ir karjeros galimybės, susirinkusiems buvo pasakojama apie profesinio mokymo galimybes bei dabartinius rinkos poreikius.

Gebėjimas mokytis – rimtas privalumas

Renginio, kurio vienas iš tikslų – pakeisti visuomenėje įsigalėjusį skeptišką požiūrį į profesinį mokymą, dalyviai susirinkusiems aiškino, jog profesinis mokymas yra galimybė suvokti, ar pasirinkta sritis yra pati tinkamiausia, bei galimybė išbandyti savo sugebėjimus.

„Mokinio apsisprendimas, ar jis pasirinko tikrai jam tinkamą profesinę sritį, turėtų prasidėti nuo profesinio mokymo. Profesinėje mokykloje pasirinktą sritį jaunuolis išbando praktiškai ir tada jau sprendžia, ar ši specialybė jam tikrai patinka, ar jis – savo vėžėse“, – pasakojo UAB „Baltec CNC Technologies“ administracijos reikalų vadovė Dovilė Rimšaitė, pristatydama rekomenduojamą karjeros planavimo modelį bei mokymąsi visą gyvenimą.

Darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovė Božena Petukonė-Šabanienė, atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvą pasiekia vadinamoji „gebėjimo mokytis“ (angl. learnability) tendencija. Darbuotojų atrankos specialistė trumpai šį reiškinį apibūdino taip: nuo šiol nebesvarbu, ką moki, svarbu, ar moki greitai išmokti ir turi norą semtis žinių.

„Šis gebėjimas užtikrina kandidatams galimybę greitai ir finansiškai naudingai įsidarbinti. Darbdaviai, kurie pirmi pradėjo mąstyti apie samdos strategiją atsižvelgiant į gebėjimą mokytis, dažniausiai mini, kad padarė tai suvokdami, kad neretai idealių kandidatų darbo rinkoje yra mažiau negu norinčių juos įdarbinti“, – pasakojo B. Petukonė-Šabanienė.

Viktorinos ir pramogos

Renginyje specialistai pristatė profesinio mokymo sistemos naujoves – keičiasi mokyklų infrastruktūra, mokytojų kvalifikacijos reikalavimai, džiugina  ir mokinių pasiekimai. Kintant situacijai darbo rinkoje, keičiasi, tampa sudėtingesnės ir mokymo programos, o dėl to, kad reikia darbuotojų, išmanančių programavimą ir kitus informacinių technologijų aspektus, mokiniams profesinėse mokyklose neišvengiamai reikalingos matematikos, informacinių technologijų, lietuvių ir kitų kalbų žinios.

Renginyje su susirinkusiais diskutavo ir patarimais bei įžvalgomis dalijosi Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos nariai, nacionalinių ir savivaldos institucijų bei verslo įmonių atstovai, darbo rinkos ekspertai, profesinio mokymo įstaigų atstovai, karjeros ir profesinio orientavimo specialistai. Daugiausia buvo kalbama apie darbdavių lūkesčius, sparčias karjeros galimybes, profesinio mokymo privalumus ir inovacijas.

Renginio metu taip pat vyko viktorina, o jos dalyviai, teisingai atsakę į su profesiniu mokymu susijusius renginio vedėjo klausimus, galėjo laimėti įvairių prizų. Renginio dalyviai taip pat turėjo galimybę dalyvauti elektrinių paspirtukų, dronų ir virtualios realybės rungtyse, kurios sulaukė didelio susidomėjimo.

Panašūs renginiai vyko visoje Lietuvoje. 10-tyje skirtingų miestų į miestų aikštes buvo kviečiami moksleiviai, jų tėvai ir kiti besidomintys žmonės. Organizatoriai siekė didinti profesinio mokymosi populiarumą tarp moksleivių, taip pat norima pakeisti visuomenėje įsigalėjusius stereotipus apie profesinį mokymą.

 

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

123456