5.4 C
Šilutė
2024 / 04 / 19

Kai studijas renkiesi pagal miestą: ką Kaunas gali pasiūlyti studentams?

Ar jau skaitėte?

Į Kauną iš Šiaulių studijuoti atvykęs M. Bertulis kainos aspektą išskiria kaip neabejotinai svarbų Kauno pranašumą.

„Kaunas man yra toks reiškinys, kuriame visiškai atradau save“, – sako įvairių projektų iniciatorius, „Kitokių pasikalbėjimų“ autorius Mantas Bertulis. 23-ejų šiaulietis, į laikinąją sostinę atvykęs studijuoti viešąją komunikaciją, Kauną vadina pirmąja meile, gražiausiu ir maloniausiu šalies miestu. Ką Kaunas gali pasiūlyti jaunimui ir ar pakankamai gerai save pristato studijas besirenkantiems abiturientams?

- Reklama -

Kaunas, daugelis pastebi, tarsi išgyvena renesanso laikotarpį – aktyviai tvarkoma miesto infrastruktūra, amžini konkurentai tampa draugais, vyksta aktyvus pasiruošimas Europos kultūros sostinės projektui, o nemaloniais stereotipais miestą apauginusį posakį „Ir Kaune galima gyventi“ miestiečiai jau baigia pamiršti.

Švietimo informacinių technologijų centro duomenimis, Kaune praėjusį rudenį studijavo 37 121 jaunuolis, 1788 iš jų – užsienio studentai. Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys Donatas Večerskis pabrėžia, jog Kaunas visuomet buvo ir yra studentiškas miestas, „šiuo metu dar giliau ieškantis savojo veido ir besikeičiantis į gerąją pusę“.

Viskas, ko reikia studentams – vienoje vietoje

Renkantis studijas dažnam jaunuoliui itin svarbu, kad mieste būtų galima ne tik rasti norimą studijų programą, bet ir aktyviai bei prasmingai leisti laisvalaikį, realizuoti savo idėjas.

Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) Studentų atstovybės prezidento Luko Kijausko, šalia minčių apie studijas ir naujas pažintis prieš atvykstant į miestą studijuoti kiekvieno jaunuolio galvoje kirba klausimai: „Ar bus patogu keliauti nuo bendrabučio iki universiteto? “, „Kaip naktį grįšiu namo iš miesto? “, „Ką veiksiu laisvu nuo studijų metu?“.

- Reklama -

Večerskis pastebi, jog ne studentų gausa parodo, kad miestas yra studentiškas. „Šis pasakymas pirmiausiai reiškia miesto gyvenimo dinamiškumą, viešų erdvių gyvumą, patrauklumą jaunam žmogui, skirtingumo buvimą ir galimybes savirealizacijai“, – teigia D. Večerskis.

Pasak L. Kijausko, studentai Kaune gyvena puikiai: „Patogūs dviračių takai, pigus viešasis transportas, nuolat besiplečiantis siūlomų pramogų asortimentas, nedidelė būsto nuomos kaina“, – vardina Lukas.

Pigesnis ir patogesnis gyvenimo būdas

Ne paslaptis, jog dauguma moksleivių, rinkdamiesi, kur studijuoti Lietuvoje, dažniausiai renkasi tarp Vilniaus ir Kauno. D. Večerskio teigimu, Kaune jaučiama puiki atmosfera ir jis nėra taip persisotinęs kaip sostinė. „O kur dar laikinosios sostinės patogumas, kai kiekvieną rytą ar vakarą nereikia po valandą gaišti spūstyje, kol pervažiuosi miestą“, – pridūrė visuomenės veikėjas.

- Reklama -

KTU rinkodaros departamento vadovas Gediminas Dapkus pažymi, jog, remiantis pačių studentų nuomone, miestas yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis studijas.

„Mieste, kurį pasirenka, studentas praleidžia savo pirmuosius savarankiško gyvenimo metus, ugdo save kaip asmenybę, todėl aplinka yra labai svarbi ir gyvenimo patogumas – tikrai ne paskutinėje vietoje. Mano nuomone, Kaunas tikrai turi ką pasiūlyti jaunam žmogui. Gyvenimo bei studijų kokybė čia nė kiek ne prastesnė nei daugelyje Europos miestų“, – teigia G. Dapkus.

Į Kauną iš Šiaulių studijuoti atvykęs M. Bertulis kainos aspektą išskiria kaip neabejotinai svarbų Kauno pranašumą. „Juk ne visi atvažiavę studijuoti į naują miestą iškart randa darbą, pradžioje dauguma būna išlaikomi tėvų ar gauna minimalų darbo užmokestį, todėl kainos aspektas išties yra svarbus, nors ir ne pagrindinis“, – teigia M. Bertulis.

Lengviau prasimušti

Pasak M. Bertulio, Kaunas neabejodamas gali save laikyti studentišku miestu, nes pagrindinio „studentiškam miesto“ atributo – gyvo, aktyvaus jaunimo – čia apstu.

„Man gera žiūrėti, kiek daug mano bendraamžių, kolegų, patys aktyviai prisideda prie pokyčių mieste – dalyvauja organizacijų, korporacijų, atstovybių veiklose. Manau, Vilniuje jaunam žmogui sunkiau prasimušti, Kaune lengviau rasti reikiamus kontaktus, tinkamą dėlionės detalę savo projektui ar idėjai.

Kai pradėjau kurti „Kitokius pasikalbėjimus”, man buvo 20 metų. Visi mus noriai įsileisdavo, greitai radome partnerių. Turbūt čia geras pavyzdys, jog kiekvienas Kaune gali įgyvendinti savo idėjas, jei tik turi noro“, –pasakoja M. Bertulis.

Taip pat Kaune studijavęs D. Večerskis sako, kad jeigu prieš 20 metų, jam atvykus studijuoti į Kauną, kas nors būtų parodęs visas galimybes, kurias turi šių dienų studentas, nuo pasirinkimo būtų apsisukusi galva.

Pasak jo, Kaunas, vis dar vadinamas „Laikinąja sostine“, šiuo metu bunda ir tai matoma visose srityse. „Kaunas pereina į naują augimo etapą. Čia vyksta intensyvus verslo centrų statybų bumas, o juk verslas neinvestuotų, jei nematytų perspektyvų“, – teigia D. Večerskis.

Trūksta bendrų pastangų

D. Večerskis įsitikinęs, kad Kaunas turi nemažai stipriųjų pusių, tik dar nesugeba visko parodyti, o stengdamiesi pritraukti jaunimą į Kauną nei pats miestas, nei universitetai nepasiekė to, ką galėtų padaryti suvieniję jėgas.

„Komukuodami kitų miestų, regionų mokiniams ir jų tėvams daugiau išloštume, jei Kaunas, kaip studentiškas miestas, prisistatinėtų kaip visuma. Kol kas tai yra neišnaudota galimybė ir atsakomybę turi prisiimti tiek miesto politikai, tiek universitetų atstovai“, – pastebi D. Večerskis.

Večerskiui pritaria ir G. Dapkus. Jo teigimu, Kauno miestas turėtų skirti daugiau dėmesio savo, kaip patrauklaus gyventi, studijuoti ir dirbti miesto, įvaizdžio formavimui, o veikdamos kartu aukštosios mokyklos pasiektų geresnių rezultatų.

„Dalis Kauno universitetų ir aukštųjų mokyklų skleidžia šią informaciją, tačiau labai trūksta vieningos koordinuotos veiklos ir priemonių, kuriomis galėtų pasirūpinti Kauno miestas, kuriam atvažiuojantis studijuoti jaunimas yra viena iš didžiųjų pajamas generuojančių šaltinių“, – teigia G. Dapkus.

Didesne nauda miestui veikiant kartu neabejoja ir M. Bertulis. Pasak jo, Kaunui trūksta bendros rinkodaros tiek nukreiptos į turistus, tiek į studentus, todėl ir vieno stipraus universiteto Kaune idėja jam atrodo priimtina.

„Manau, būsimiems studentams paveikiau matyti vieną stiprų universitetą su labai įvairiomis programomis, studentų laisvalaikio išpildymo variantais ir kitais privalumais“, – teigia M. Bertulis.

Dapkus taip pat neabejoja, jog „bendrai komunikuojant būtų galima stiprinti Kauno miesto įvaizdį ir pritraukti daugiau stojančiųjų į Kauno miesto aukštąsias mokyklas ir universitetus, taip užtikrinant Kauno miesto ateitį“.

Mantas Lapinskas
Viešųjų ryšių projektų vadovas
Kauno technologijos universitetas

- Reklama -

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

Wizz Air toliau investuoja į tvariausių ir pažangiausių orlaivių parką Europoje

Vyriausybėms ir pramonės lyderiams iš viso pasaulio susirinkus į Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją (COP26), Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air“ skelbia naują itin svarbų veiklos etapą – tęsiamos investicijos į naujausius bei tvariausius...

Kelionės lėktuvu su vaikais naujoje realybėje: ką būtina įsidėmėti ruošiantis skrydžiui?

Įsibėgėjant vasaros sezonui, vis daugiau žmonių su savo atžalomis pradeda ruoštis kelionėms į mėgstamas atostogų šalis. Tam, kad kelionė nuo pat pradžių būtų sklandi, patariama iš anksto pasidomėti galiojančiais saugumo reikalavimais konkrečioje šalyje, į...

Prancūzija gelbės Amazonės miškus: rengiasi riboti sojos naudojimą

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...

Su stereotipais kovojanti regbininkė sūnus moko pagarbos

„Regbis man primena gyvenimą: kad ir kiek tave griautų, privalai atsistoti“, – sako Lietuvos moterų rinktinės žaidėja ir vaikų regbio trenerė Austėja Minkevičiūtė. Jaunos moters lūpomis kalba patirtis, būtent regbis jai padėjo atsitiesti po...

Teismas nepatikėjo taksi vairuotojo versija dėl keleivės sužalojimo

Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistojo apeliacinį skundą ir konstatavo, jog taksi vairuotojas pirmosios instancijos teisme nuteistas pagrįstai – jam paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, jis įpareigotas per visą bausmės laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios...

Penki mitai, trukdantys jaunimui pradėti laiku taupyti pensijai

Kasmet Lietuvoje į aktyvią darbo rinką įsilieja tūkstančiai jaunų žmonių, kurie pradeda gauti pirmąsias savo reguliarias pajamas ir dažniausiai jas skiria einamosioms išlaidoms padengti. Tai, kad ilgalaikiai finansiniai tikslai paprastai atsiduria antrame, o gal...

Žlugo vaisių prekeivio schema – 16 kratų ir apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Šiaulių apygardos prokuratūrai, ikiteisminiame tyrime dėl vaisiais ir kitokiais produktais prekiaujančios bendrovės galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie gautas pajamas pateikimo...

5 maisto produktai, gerinantys kraujotaką (+ receptai)

Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena kiekvienais metais primena ne tik apie kilnią misiją, bet ir priverčia pagalvoti apie savo pačių sveikatą. Visi rečiau ar dažniau atliekame įvairius kraujo tyrimus ir sužinoję, kad...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai pasireiškia sulaukus vidutinio amžiaus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas...

5 savybės, dėl kurių pistacijos pelnytai vadinamos idealiu užkandžiu

Pistacijos – vieni seniausių riešutų pasaulyje, tūkstančius metų auginami Viduriniuose Rytuose. Šis užkandis dėmesio nusipelnė ne tik dėl egzotiško skonio, bet ir dėl daugybės naudingų savybių sveikatai. Štai dėl kokių priežasčių mitybos specialistai pistacijas...

Ką daryti šiuo metu grįžus ar atvykus iš užsienio dėl saviizoliacijos?

Švelninant karantino sąlygas, sparčiai daugėja užklausų, ką daryti grįžus ar atvykus iš užsienio. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad visi asmenys, grįžę ar atvykę iš bet kurios užsienio valstybės į Lietuvą,...

Kiemuose siaučia vagys: taikosi ir į kepsnines, lauko baldus

Atšilus orams dažnas ima aktyviau darbuotis lauke ir praleidžia daugiau laiko gryname ore. Savo ruožtu vagys šiltąjį sezoną turi daugiau progų atvirai apžiūrėti ir įvertinti gyventojų turtą, naujus pirkinius. Pastaruoju metu vis dažniau nusikaltėlių...

14 Lietuvos organizacijų ragina riboti palmių aliejaus naudojimą

Lietuvos aplinkosaugos, pramonės, žemės ūkio organizacijos išplatino bendrą deklaraciją, kuria išreiškia palaikymą Seime svarstomam įstatymui apriboti palmių aliejaus naudojimą biodegaluose. Deklaracijai palaikymą išreiškė 14 Lietuvos organizacijų, kurios kartu vienija daugiau nei 1000 narių – nevyriausybinius...