Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Iškilieji Mažosios ir Didžiosios Lietuvos susijungimo renginiai Šilutėje

silute-sausio15

Šilutiškiai sausio 15-ąją atšventė kaip ir dera tokiai sukakčiai – prasmingai, ryškiai, skambiai. Išvakarėse atidaryta paroda Seimo rūmuose buvo tarsi preliudija į tarptautinio akvarelės plenero 2012 m. darbų parodą „Klaipėdos skulptūrų parko pasakojimai“ ir Šilutės muziejaus fotografijų parodą apie 1923 m. sausio įvykius Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Šventinė diena prasidėjo istorinės Mažosios Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonija prie Savivaldybės įrengto paminklinio ženklo, skirto1923 m. sausio 15 d. įvykiams atminti.

Tuo pat metu Klaipėdos regioniniame kelyje Šilutė – Jurbarkas Juknaičių ir Usėnų gyvenviečių ir Rusnės salos autobusų sustojimo aikštelėse Salos etnografinio kultūros centro iniciatyva, talkinant policijos pareigūnams, pravažiuojančių mašinų vairuotojams buvo dalijami patrauklūs ir prasmingi knygų skirtukai su 1923 metų sausio įvykių istorine medžiaga.

Fridricho Bajoraičio bibliotekoje įvyko „Protų mūšis“ „…Kol esam lietuviai, to krašto nenustosim…“, kuriame dalyvavo Klaipėdos kraštui istoriškai priklausiusių savivaldybių – Šilutės, Neringos, Klaipėdos miesto ir rajono, Tauragės, Jurbarko, Pagėgių, Kretingos – komandos sužibėjo šmaikštumu, išmone, linksmumu ir jaukia vienybės dvasia.

Tuo pat metu atokiame Katyčių kaimelyje vyko muzikinė istorijos pamoka moksleiviams, taip pat minint šią sukaktį.

Diena baigėsi grandioziniu, dar nematytu ir labai norėtųsi, kad tradiciniu tapsiančiu, pučiamųjų orkestrų sambūriu – koncertu ,,Viena giminė, viena kalba, viena žemė…”, sujungusiu skaitlingus orkestrus iš Tauragės, Panevėžio, Palangos, Klaipėdos St. Šimkaus konservatorijos ir, žinoma, saviškius Šilutės r. vaikų meno mokyklos orkestrą „Pamarys“. Jurgio Zauerveino dainą „Lietuviais esame mes gimę“, kuri jau tampa Mažosios Lietuvos himnu, su pilnutėle žiūrovų sale traukė mišrus vokalinis ansamblis „Mingė“, moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“, Šilutės Vydūno gimnazijos vokalinis ansamblis.

Nuo Šilutės Kultūros ir pramogų centro scenos skambėjo Savivaldybės merės Daivos Žebelienės sveikinimo ir pasididžiavimo dabarties Šilute žodžiai. Iš Merės rankų orkestrų vadovai gavo puošnią vėtrungę kaip padėkos ženklą ir kaip priminimą, kad linkima palankios krypties vėjo dar ne vienam grįžimui į Šilutę. Čia paskelbta ir Tarmių metų pradžia, kuo Šilutė itin didžiuojasi, nes senąją lietuvininkų – šišioniškių tarme bekalba vos 100 žmonių visame Klaipėdos krašte.

O ir būta linksmumo, kai orkestrą keitė orkestras, kūrinį kūrinys, dirigentą dirigentas. Išradingai sudėlioti programiniai kūriniai, šišioniškių tarme sakomos prakalbos iš Mažosios Lietuvos literatų kūrybos lobyno nei minutėlei neleido nuobodžiauti, žvilgčioti į laikrodį ar nesidžiaugti tuo, ką matai ir girdi. Jungtiniam orkestrui, sustojusiam pabaigoje koncerto, dirigavo kompozitorius Kazys Daugėla, padovanojęs Šilutei minėtos Jurgio Zauerveino dainos aranžuotę. Sužibę fejerverkai skelbė šventės pabaigą, tačiau širdyse šventė nesibaigė, nes didžiuojamės ir žinome, kad nevalia dalyti Lietuvos, nes, pasak Ėvės Simonaitytės – „esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva“.

Šilutės rajono savivaldybės informacija

 

Silutes.info

 

 

(Visited 120 times, 1 visits today)
123456