Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Duslintuvų remontas: problemos ir jų sprendimo būdai

duslintuvaiKiekvienas atsakingas vairuotojas nori, kad jo transporto priemonė būtų tvarkinga, saugi ir patikima. Siekiant užtikrinti tinkamą automobilio būklę, būtina atlikti reguliarius automobilio patikros darbus. Netvarkingas automobilis gali sukelti daug rūpesčių ir pakenkti jūsų (bei aplinkinių) sveikatai. Be to, netinkamai prižiūrimo automobilio remontas gali kainuoti labai brangiai. Ypač dažnai į specialistus kreipiamasi dėl sugedusių duslintuvų: problemos kyla dėl nekokybiškos išmetamosios sistemos (siekiant sutaupyti, perkami pigūs, tačiau itin greit rūdijantys duslintuvai) arba dėl netinkamo šios sistemos naudojimo.

Atminkite, kad net ir kokybiški, brangūs duslintuvai reikalauja reguliarios patikros. Netvarkingi ir neprižiūrimi duslintuvai sukelia daug rūpesčių – jie skleidžia nemalonų garsą (kuris gali sukelti galvos skausmą) ir, išmetamosioms dujoms patekus į automobilio saloną, kenkia vairuotojo (bei keleivių) sveikatai (šios dujos gali sukelti ne tik trumpalaikius negalavimus, bet ir rimtai pažeisti kvėpavimo sistemą). Nors dujų išmetimo sistema gali būti pažeista dėl įvairiausių priežasčių, tačiau beveik visas problemas galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: duslintuvai ima rūdyti arba duslintuvų vibracija yra pernelyg intensyvi.

Galima išskirti du pagrindinius rūdijimo proceso tipus. Pirmiausiai, duslintuvai gali rūdyti iš išorės (tokios rūdys paprastai atsiranda ant neapsaugotų metalinių automobilių dalių) – duslintuvai ypač dažnai rūdija šaltuoju metų laiku, kadangi tuomet vyksta tiesioginis kontaktas su druska ir vandeniu. Antras rūdžių tipas yra vidinės rūdys, kurios susidaro duslintuvuose tuomet, kai išmetamoji sistema yra šalta, o duslintuvai kontaktuoja su drėgme ir cheminėmis medžiagomis bei nuosėdomis (kurios susidaro dėl išmetamųjų dujų kondensacijos). Su šia problema ypač dažnai susiduria vairuotojai, kurie automobilius naudoja nedideliems atstumams, kadangi išmetamoji sistema nepasiekia tinkamos temperatūros, kuri išgarina viduje susikaupusį vandenį. Siekiant išvengti tokių problemų, rekomenduojama nuvažiuoti apie 50 km. Kai vidinės rūdys yra matomos duslintuvų išorėje, tai gali reikšti, kad vidinės išmetamosios sistemos dalys yra rimtai pažeistos arba visiškai suardytos.

Paprastai seni duslintuvai keičiami naujais dėl vibracijos problemų. Šių problemų išvengti labai paprasta. Didžioji dalis išmetamojo vamzdžio atramų yra sudaryta iš gumos. O gumos naudojimo laikas tiesiogiai priklauso nuo išorinių aplinkos sąlygų (temperatūros ir slėgio). Kai guminės atramos ilgą laiką yra veikiamos aukštos temperatūros, ima keistis cheminė gumos sudėtis, todėl guma tampa kietesnė ir mažiau elastinga. Dėl šių pasikeitimų guminės atramos nebesugeria smūgių (pagrindinė variklio guminių atramų funkcija – sugerti variklio važiavimo metu sukeliamas vibracijas). Norėdami išvengti tokių problemų, keisdami duslintuvus, turėtumėte pakeisti ir senas išmetamosios sistemos gumines atramas. Kai kuriuose automobiliuose vibracijos problemos tampa dar aktualesnės dėl pažeisto arba susidėvėjusio elastingo transmisijos sujungimo (tokiu atveju išmetamasis vamzdis juda į šonus, o taip yra padidinamas arčiau variklio esančių išmetamosios sistemos dalių šoninis tempimas). Atminkite, kad guminių detalių naudojimo laikas yra maždaug 5 metai (vėliau šios detalės praranda savo pirmines savybes).

Tinkama ir reguliari duslintuvų priežiūra garantuos tylų automobilio variklio darbą ir apsaugos jus nuo išmetamųjų dujų patekimo į transporto priemonės saloną, todėl galėsite mėgautis visais važiavimo teikiamais malonumais. Be to, reguliariai prižiūrimi duslintuvai padės išvengti nemalonių staigmenų, nenumatytų išlaidų ir dažnų apsilankymų autoservisuose.

123456