Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Teismas areštavo kone milijono vertės „CV Market“ turtą

Vilniaus apygardos teismas nutarė areštuoti komercinį šnipinėjimą prieš konkurentą vykdžiusios bendrovės „CV Market“ turto už 772 151, 21 litų. Teismas taip pat nutarė neleisti šiai bendrovei naudotis visa informacija, išgauta neteisėtu būdu iš pagrindinio konkurento „CV   Online LT“.

Anot nuostolius dėl komercinio šnipinėjimo patyrusios bendrovės „CV Online LT “ vadovės Danguolės Augustinienės, toks rezultatas buvo pasiektas, nes bendrovė laiku kreipėsi į teisininkus bei antstolius, surinkusi visus, prieš bendrovę neteisėtai vykdytos veiklos įkalčius.

„Finansinė žala yra tik viena medalio pusė. Taip, toks teismo sprendimas yra labai sveikintinas ir norisi tikėti, kad šalies teismų praktika ir ateityje gins sąžiningų įmonių interesus. Tačiau žalos atlyginimas tik iš dalies gali kompensuoti tai ką patyrėme, per nesąžiningą konkurenciją ir darbuotojų galimą papirkimą, veikti prieš bendrovę“, – sako ji.

Anot jos, dideliu pasiekimu yra laikytina tai, kad teismas apribojo atsakovų, šiuo atveju pagrindinio bendrovės konkurento „CV Market“ bei prieš bendrovę veikusios buvusios jos darbuotojos galimybes naudotis visa neteisėtu būdu iš įmonės surinkta informacija.

„Bendrovės informacija yra neįkainojamas turtas, tad tai, jog atsakovui yra apribotos teisės į jos naudojimą, laikytinas tikrai ne ką mažesniu pasiekimu nei sprendimas užtikrinti finansinės žalos atlyginimą“, – sako „CV Online LT“ vadovė.

Jos vadovaujama bendrovė į teismą kreipėsį šį mėnesį, o prieš ją vykdyta neteisėta konkurentų „CV Market“ veikla yra susidomėjusi ir Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra, kurioje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bendrovės „CV Market“ ir jos darbuotojų galimai neteisėtos veiklos prieš UAB „CV – Online LT“. Šiuo metu yra tiriama „CV Market“ veikla, kuria buvo siekiama komercinės naudos, pasitelkiant nesąžiningos konkurencijos būdus ir galimai paperkant buvusį konkurentų darbuotoją, galimai neteisėtai pasisavinusį ir atskleidusį komercines darbdavio paslaptis bei kitą konfidencialią informaciją.

Prokuratūroje pradėtame ikiteisminiame tyrime pirminiame etape buvo skaičiuojama per 500 tūkst. litų „CV Online LT“ bendrovės patiriama žala, kurią ši bendrovė patyrė dėl iš jos pas konkurentą perėjusio dirbti buvusio darbuotojo galimai neteisėtų veiksmų, komercinių paslapčių atskleidimo.

Kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo bendrovė ryžosi, surinkusi pakankamą kiekį svarių įrodymų, patvirtinančių komercinių paslapčių pasisavinimą ir jų naudojimą konkurento veikloje bei apskaičiavusi žalą, sukeltą buvusiai darbuotojai prisijungiant prie bendrovės vidinės informacinės sistemos ir perdavus duomenis iš jos konkurentams, netrukus pradėjusiems juos naudoti savo ūkinėje komercinėje veikloje.

„Tai, kad bendrovė skyrė deramą dėmesį įrodymams surinkti, kurie patvirtinančių nesąžiningus konkurentų veiksmus, turėjo reikšmingos įtakos visam procesui bei manau, kad yra tinkamas pavyzdys ateičiai, kaip deramai reikia elgtis įmonėms atsidūrus tokiose situacijose“, – sako „CV Online LT“ interesus teisme atstovaujančios kontoros Tark, Grunte, Sutkienė advokatas Ignas Dargužas.

UAB „CV Online LT“ priklauso tarptautinei įmonių grupei, teikiančiai paslaugas dešimtyje Europos šalių, o Baltijos šalyse valdančiai lyderiaujantį karjeros portalą CV-Online, kurio paslaugomis naudojasi 80% TOP 500 visų trijų valstybių sąrašo įmonių. Lietuvoje veikianti grupės įmonė 2011 metus baigė su 1.7 mln. litų apyvarta.

 

Silutes.info 

(Visited 58 times, 1 visits today)