Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Juknaičiai pakils iš pelenų?

Juknaičių (Šilutės r.) gyventojai atgavo viltį susigrąžinti investuotas lėšas į turizmo bei sveikatingumo kompleksą „Juknaičiai“. Prieš šešerius metus nukentėjęs nuo gaisro, jis ir iki šiol neveikia, tad pradėtos išpirkti jų turėtos akcijos pradžiugino žmones.

Iš viso Juknaičių gyventojai atsiims į akcijas investuotus 209,1 tūkst. Lt, o pagrindinis akcininkas – beveik 180 tūkst. Lt.

Šiuos skaičius „ŪP“ korespondentui pavyko sužinoti seniūnijos kabinete, kur gyventojams penktadienį pradėti mokėti pinigai. Tačiau buvo išmokama tik po 65 proc. akcijos nominaliosios vertės. Kodėl tik tiek, kas taip nusprendė? Jokios oficialios informacijos juknaitiškiams nebuvo pateikta, pranešta tik kada ir kur bus dalijami pinigai.
Buvęs laikinasis sveikatingumo komplekso prižiūrėtojas juknaitiškis Alfredas Gaubys „ŪP“ teigė, kad po šio pastato gaisro, nuo 2004–ųjų iki 2009 m., pasikeitė keli pagrindinio akcijų paketo valdytojai. 2009 metų birželio mėnesį paskelbtas šio komplekso bankrotas – paskirtas jo administratorius plungiškis Antanas Rimkus.

Paskelbus viešą komplekso „Juknaičiai“ pardavimą, pernai sausio 31 d. jį nupirko kaunietis Adolfas Butkevičius. Prieš Naujuosius metus jis numirė, kompleksą pagal testamentą paveldėjo kitas asmuo.
Turizmo ir sveikatingumo AB „Juknaičiai“ įstatytinis kapitalas buvo 321 623 Lt (tiek pat ir 1 Lt vertės akcijų). 86 proc. akcijų valdė viena Kauno įmonė, o 14 proc. – 90 juknaitiškių.
Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ gaisro padarytą žalą įvertino apie 370 tūkst. Lt. Tokia suma netenkino komplekso valdytojų, tad kelerius metus su draudimo kompanija buvo bylinėjamasi teismuose. Pasibaigus teismų maratonui draudikai išmokėjo didesnę sumą – daugiau nei pusę milijono litų. Pirmiausia dalis tų pinigų buvo grąžinta kreditoriams, o likusieji jau pradėti dalyti akcininkams.
Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas sakė, kad naujasis sveikatingumo komplekso savininkas pažadėjo jau gegužės mėnesį pristatyti juknaitiškiams šio pastato rekonstrukcijos projektą. Yra du variantai ir šiuo metu dar tebeskaičiuojama, kas būtų naudingiau: ar įrengti prabangius senelių globos namus, ar sveikatingumo centrą.

Atsiskaitęs su akcininkais bankroto administratorius likviduos šią įmonę, o naujasis savininkas investuos į pastato remontą ir jį baigęs Juknaičiuose pradės savo verslą.
Prieš 6-erius metus rašėme…

…Buvo sekmadienis, gegužės 14–oji, 17 valandą liepsnos siautėjo Juknaičių gyvenvietėje, turizmo ir sveikatingumo komplekse „Juknaičiai“.

Gaisro metu išdegė apie 650 kv. m unikalios konstrukcijos stogo, apie 250 kv. m salės ploto. Pirmas aukštas užlietas vandeniu. Ugnis sunaikino koncertų ir konferencijų salės vitražus.

Juknaitiškiai iškart puolė į pagalbą komplekso darbuotojams – padėjo išnešti baldus, kitas vertybes. Talkino beveik du šimtai gyventojų. Iki liepsnai apimant unikalią konferencijų salę iš jos buvo išnešti visi minkštasuoliai.
Į nelaimės vietą atskubėjo visos Šilutės rajono ugniagesių komandos. Pasiekti stogo kraigą prireikė bokštelio, o tokio šilutiškiai neturi – pagelbėjo klaipėdiečiai. Gaisrą gesino devyni ugniagesių ekipažai.
Ugnis įsiplieskė užrakintoje patalpoje, todėl spėjama, kad taip galėjo atsitikti dėl netvarkingos elektros įrangos. Arba ugnį įžiebė žiežirbos, galėjusios nukristi ant stogo.
Prie degančio pastato suvažiavo dešimtys lengvųjų automobilių (eismui reguliuoti prireikė net kelių policijos pareigūnų). Vaizdas buvo kraupus – šimtai juknaitiškių tyliai, su liūdesiu stebėjo, kaip pleška daugelį dešimtmečių gyvenvietę puošęs ir garsinęs unikalus pastatas, sovietmečiu pastatytas pagal individualų projektą.
Šiame Juknaičių komplekse lankydavosi žmonės iš Lietuvos ir užsienio šalių. Sanatorijoje įrengtoje vienintelėje Lietuvoje druskų kameroje gydėsi žmonės, sergantys kvėpavimo takų ligomis.

Stasys Bielskis / „Ūkininko patarėjas“ korespondentas

 

Silokarcemos.info

(Visited 79 times, 1 visits today)