Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Rusiškų cigarečių krovinio laukę kontrabandininkai neteko automobilio

 

pasienisPasieniečiai sutrukdė iš Rusijos Nemunu atplukdyti  rūkalų krovinį. Po gaudynių Lietuvos pusėje buvo sulaikytas automobilis  „Subaru Forester“, į kurį, manoma, kontrabandininkai planavo sukrauti atplukdytas rūkalų dėžes.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pasieniečiai  ties  Pagėgių savivaldybės Plaušdvarių kaimu užfiksavo Nemunu nuo Rusijos pusės į Lietuvos krantą plaukiančią guminę valtį su pakabinamu varikliu.   VSAT pareigūnai matė, kad valtyje buvo du asmenys ir dėžių. Įtariama, kad tai buvo rūkalų krovinys. Tolėliau buvę pasieniečiai Lietuvos krante taip pat užfiksavo stovintį įtartiną automobilį.
Tarnybiniu visureigiu VSAT pareigūnai nuskubėjo į šią vietą. Upe plaukę asmenys išsigando Lietuvos krante pamatę pasieniečius, todėl motorinę valtį su kroviniu skubiai apsuko atgal ir grįžo į Rusijos krantą. Tuo pat metu, įtariama, pavojų pajutęs krante stovėjusio „Subaru Forester“ vairuotojas dideliu greičiu spruko į Lietuvos gilumą.
Į įvykio vietą nedelsiant išvyko Pagėgių rinktinės operatyvininkai, Specialios paskirties ir  Bardinų užkardų pasieniečiai bei Pagėgių policijos  pareigūnai. Prasidėjo „Subaru Forester“ gaudynės.

Pagėgių pakraštyje ties geležinkelio pervaža bėglys buvo stabdomas Bardinų užkardos pasieniečių, tačiau nestojo bei pavojingai manevruodamas nulėkė Anužių kaimo  link. Iš viso jo persekiojimas nuo stabdymo vietos tęsėsi apie 20 km. „Subaru Forester“ VSAT pareigūnams sulaikyti pavyko netoli Anužių kaimo. Vairuotojas spėjo pasislėpti miškelyje.

„Subaru Forester“ buvo išimtos visos sėdynės, išskyrus vairuotojo, todėl neabejojama, kad į jį kontrabandininkai planavo sukrauti ir į Lietuvos gilumą gabenti iš Rusijos atplukdytą kontrabandą.

Dėl šio įvykio  VSAT Pagėgių rinktinėje  pradėtas ikiteisminis tyrimas.  Dėl nepaklusimo uniformuoto VSAT pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti automobilį  Bardinų užkardoje pradėta ir administracinės bylos teisena.

„Subaru Forester“ saugomas Pagėgių rinktinėje. Pagėgių pasieniečiai tęsia jį vairavusio asmens paiešką.

VSAT Pagėgių rinktinės informacija

 

Šilutės.info

(Visited 27 times, 1 visits today)